9750-0.5INX25M
- Manufacturer Part Number:
- 9750-0.5INX25M
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- TAPE ADHSV TRNSFR 1/2"X 27YDS
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Acrylic
- Backing, Carrier :
- Color :
- Length :
- 82' (25.0m) 27 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Adhesive Transfer
- Temperature Range :
- Thickness :
- 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Electrically Conductive
- Width :
- 0.50" (12.70mm) 1/2"