897-12MMX55M
- Manufacturer Part Number:
- 897-12MMX55M
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- TAPE FILAMENT CLEAR 0.47"X 60YDS
- Stock Condition:
- 60
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- Backing, Carrier :
- Scotchpro™ Film
- Color :
- Clear
- Length :
- 180' (55.0m) 60 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Filament
- Temperature Range :
- Thickness :
- 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- General Purpose
- Width :
- 0.47" (12.00mm)