T100X000RPT
- Manufacturer Part Number:
- T100X000RPT
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- REFLECTIVE CONTINUOUS TAPE, WHIT
- Stock Condition:
- 4
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- Backing, Carrier :
- Polyester
- Color :
- White
- Length :
- 50' (15.2m) 16.7 yds
- Product Status :
- Obsolete
- Tape Type :
- Reflective
- Temperature Range :
- -10°F ~ 150°F (-23°C ~ 65°C)
- Thickness :
- 0.0080" (8.0 mils, 0.203mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Marking, Reflective
- Width :
- 1.00" (25.40mm)