ST35-075-66YL
- Manufacturer Part Number:
- ST35-075-66YL
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- PROFESSIONAL GRADE ST35 YELLOW,
- Stock Condition:
- 118
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Rubber
- Backing, Carrier :
- PVC (Poly Vinyl Chloride)
- Color :
- Yellow
- Length :
- 66' (20.1m) 22 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Electrical
- Temperature Range :
- -0.4°F ~ 430°F (-18°C ~ 221°C)
- Thickness :
- 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Insulating, Sealing, Splicing
- Width :
- 0.75" (19.05mm) 3/4"