825F13KE
Manufacturer Part Number:
825F13KE
Part of Description:
RES CHAS MNT 13K OHM 1% 25W
Height - Seated (Max) :
0.556" (14.12mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
13 kOhms
Size / Dimension :
1.062" L x 1.094" W (26.98mm x 27.79mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W