ST2155-075-22BK
- Manufacturer Part Number:
- ST2155-075-22BK
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- STRONGHOLD ST2155-075-22BK HIGH
- Stock Condition:
- 460
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Rubber
- Backing, Carrier :
- Ethylene Propylene Rubber
- Color :
- Black
- Length :
- 22' (6.7m) 7.3 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Electrical
- Temperature Range :
- 176°F (80°C) Max
- Thickness :
- 0.0300" (30.0 mils, 0.762mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Electrical Insulating, Sealing
- Width :
- 0.75" (19.05mm) 3/4"