ESFL375ER15KJE
- Manufacturer Part Number:
- ESFL375ER15KJE
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- 700W 15K OHM 5% SILI LIVE LUG
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Vitreous Enamel Coated
- Composition :
- Ceramic
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Mounting Feature :
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 700W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 15 kOhms
- Size / Dimension :
- 2.008" Dia x 14.764" L (51.00mm x 375.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%