TGHLV7R00JE
Manufacturer Part Number:
TGHLV7R00JE
Part of Description:
7 OHM 200 WATT SOT227 5% TF
Stock Condition:
220
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
200W
Resistance :
7 Ohms
Size / Dimension :
1.496" L x 0.980" W (38.00mm x 24.90mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W