NH100749R0FE01
- Manufacturer Part Number:
- NH100749R0FE01
- Part of Description:
- RES 749 OHM 100W AL HOUSING
- Height - Seated (Max) :
- 1.781" (45.24mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 100W
- Resistance :
- 749 Ohms
- Size / Dimension :
- 3.500" L x 2.812" W (88.90mm x 71.42mm)
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%