RWST50373C9101JB01
Manufacturer Part Number:
RWST50373C9101JB01
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
700W
Resistance :
9.1 kOhms
Size / Dimension :
2.087" Dia x 14.685" L (53.00mm x 373.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W