RCMC50012R0KB
Manufacturer Part Number:
RCMC50012R0KB
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sfernice
Part of Description:
MCB RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Composition :
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Mounting Feature :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Resistance :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W