RT555-1-1/2-0-SP-CS7501
- Manufacturer Part Number:
- RT555-1-1/2-0-SP-CS7501
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- HEATSHRINK 1-1/2" BLACK
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Shrink Tubing
- Color :
- Black
- Features :
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.750" (19.05mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 1.500" (38.10mm)
- Length :
- Material :
- Fluoropolymer
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Product Status :
- Active
- Recovered Wall Thickness :
- 0.037" (0.94mm)
- Shelf Life :
- Shrink Temperature :
- 150°C