TT7-0.73KC7-1
Manufacturer Part Number:
TT7-0.73KC7-1
Manufacturer/Brand:
TEWA Sensors LLC
Part of Description:
LEAD FRAME NTC 0.73K OHM, B 3560
Manufacturer :
TEWA Sensors LLC
Product Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±1%
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
3560K
Length - Lead Wire :
0.98" (25.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Bead, Epoxy
Power - Max :
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
727
Resistance Tolerance :
±1%