RW16X94A101JB00
Manufacturer Part Number:
RW16X94A101JB00
Part of Description:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 44W
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
44W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.768" Dia x 3.701" L (19.50mm x 94.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W