RW13X70B123JB00
Manufacturer Part Number:
RW13X70B123JB00
Part of Description:
RES CHAS MNT 12K OHM 5% 28W
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
28W
Resistance :
12 kOhms
Size / Dimension :
0.630" Dia x 2.756" L (16.00mm x 70.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W