NJ28MA0103H--
Manufacturer Part Number:
NJ28MA0103H--
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
THERMISTOR NTC 10KOHM 3960K DISC
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±0.5%
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
3960K
Length - Lead Wire :
1.38" (35.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W
Power - Max :
16 mW
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
10k
Resistance Tolerance :
±3%