504AS252KDG2
Manufacturer Part Number:
504AS252KDG2
Part of Description:
24W 4000J 2.5K OHM 10% SLAB
Height - Seated (Max) :
1.500" (38.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 230°C
Power (Watts) :
24W
Size / Dimension :
4.000" L x 0.252" W (101.60mm x 6.40mm)
Tolerance :
±10%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W