UIPMA250I472XCB
- Manufacturer Part Number:
- UIPMA250I472XCB
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sfernice
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 250MM WIRE LEAD
- Stock Condition:
- 47
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Angle, Linear Position Measuring
- Actuator Type :
- Flexible Membrane - Linear
- For Measuring :
- Linear Position
- Linear Range :
- 0 ~ 250.00mm (0 ~ 9.84")
- Linearity :
- ±2%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Output :
- Resistive
- Output Signal :
- Package / Case :
- Sensor Strip
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 4.7 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±30%