INL-5APT30
Manufacturer Part Number:
INL-5APT30
Manufacturer/Brand:
Inolux
Part of Description:
THROUGH HOLE / STANDARD 5MM T1 3
Manufacturer :
Inolux
Product Category :
Phototransistors
Current - Collector (Ic) (Max) :
20 mA
Current - Dark (Id) (Max) :
100 nA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Orientation :
Package / Case :
Radial
Power - Max :
75 mW
Product Status :
Active
Viewing Angle :
30°
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
30 V