UAL5-750RF8
Manufacturer Part Number:
UAL5-750RF8
Part of Description:
RES CHAS MNT 750 OHM 1% 7.5W
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
7.5W
Resistance :
750 Ohms
Size / Dimension :
0.598" L x 0.646" W (15.20mm x 16.40mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE CRTRDGE 250A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 110A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 150A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 350A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 175A 300VAC/125VDC
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W