RE50L3D152
- Manufacturer Part Number:
- RE50L3D152
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sfernice
- Part of Description:
- SFERNICE TRANSDUCERS
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Angle, Linear Position Measuring
- Actuator Type :
- Round Shaft
- For Measuring :
- Linear Position
- Linear Range :
- 0 ~ 75.00mm (0 ~ 2.95")
- Linearity :
- ±0.1%
- Mounting Type :
- Custom
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Output :
- Resistive
- Output Signal :
- Package / Case :
- Cylinder, Wire Leads
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1.5 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%