AHA80AFB-39R
Manufacturer Part Number:
AHA80AFB-39R
Part of Description:
RES CHAS MNT 39 OHM 1% 80W
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Style :
Threaded
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
80W
Resistance :
39 Ohms
Size / Dimension :
2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W