KAL50JB200R
Manufacturer Part Number:
KAL50JB200R
Part of Description:
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 50W
Height - Seated (Max) :
0.641" (16.28mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W