TE2500B68RJ
Manufacturer Part Number:
TE2500B68RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 2500W
Stock Condition:
9
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
2500W
Resistance :
68 Ohms
Size / Dimension :
2.362" Dia x 23.622" L (60.00mm x 600.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB
    ASSYMINIPAKHDL25S8PRAPLUGBDLCKSE
Catalog related products
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W