RSN-50-50B
Manufacturer Part Number:
RSN-50-50B
Part of Description:
RES CHAS MNT 0.001 OHM 0.1% 2.5W
Stock Condition:
36
Height - Seated (Max) :
1.380" (35.05mm)
Operating Temperature :
30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
2.5W
Resistance :
1 mOhms
Size / Dimension :
6.000" L x 1.250" W (152.40mm x 31.75mm)
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE CRTRDGE 250A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 110A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 150A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 350A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 175A 300VAC/125VDC
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W