HSA510KJ
Manufacturer Part Number:
HSA510KJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 10W
Stock Condition:
158
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
10W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB
    ASSYMINIPAKHDL25S8PRAPLUGBDLCKSE
Catalog related products
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W