THS5010RJ
- Manufacturer Part Number:
- THS5010RJ
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 10 OHM 5% 50W
- Height - Seated (Max) :
- 0.669" (17.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%