F30J10RE
Manufacturer Part Number:
F30J10RE
Part of Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 30W
Stock Condition:
18
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.29mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
30W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
1.250" L x 1.000" W (31.75mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W