FSOT2011E5R000KE
Manufacturer Part Number:
FSOT2011E5R000KE
Part of Description:
RES CHAS MNT 5 OHM 10% 20W
Stock Condition:
242
Height - Seated (Max) :
0.343" (8.71mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
5 Ohms
Size / Dimension :
2.000" L x 0.375" W (50.80mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±10%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W