CSR2010FKR150
- Manufacturer Part Number:
- CSR2010FKR150
- Part of Description:
- RES 0.15 OHM 1% 1W 2010
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 150 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%