TGHGCR0200DE
Manufacturer Part Number:
TGHGCR0200DE
Part of Description:
100W SOT227 0.0200 OHM 0.5%
Stock Condition:
456
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
100W
Resistance :
20 mOhms
Size / Dimension :
1.500" L x 0.980" W (38.10mm x 24.90mm)
Temperature Coefficient :
±60ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W