LD32CNP10NPT
Manufacturer Part Number:
LD32CNP10NPT
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
SENSOR REFLECTIVE 1M NPN NO/NC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Teaching Method
Cable Length :
78.74" (2m)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IEC 60529 IP67
Light Source :
Red Laser Diode (650nm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Configuration :
NPN
Product Status :
Obsolete
Response Time :
500µs
Sensing Distance :
39.370" (1m)
Sensing Method :
Reflective, Diffuse
Voltage - Supply :
10V ~ 30V