HSC10012RJ
- Manufacturer Part Number:
- HSC10012RJ
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 12 OHM 5% 100W
- Stock Condition:
- 614
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 100W
- Resistance :
- 12 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%