L50J50RE
Manufacturer Part Number:
L50J50RE
Part of Description:
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 50W
Stock Condition:
501
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W