ASSR-401C-503E
- Manufacturer Part Number:
- ASSR-401C-503E
- Manufacturer/Brand:
- Broadcom
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 40MA 0-400V
- Manufacturer :
- Broadcom
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 40 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- On-State Resistance (Max) :
- 100 Ohms
- Output Type :
- AC, DC
- Package / Case :
- 4-SOP (0.173", 4.40mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 4-SOP (2.54mm)
- Termination Style :
- Gull Wing
- Voltage - Input :
- 1.3VDC
- Voltage - Load :
- 0 V ~ 400 V