PS7200K-1A-F3
Manufacturer Part Number:
PS7200K-1A-F3
Manufacturer/Brand:
CEL (California Eastern Laboratories)
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-40V
Manufacturer :
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
200 mA
Mounting Type :
Surface Mount
On-State Resistance (Max) :
2 Ohms
Output Type :
AC, DC
Package / Case :
4-SOP (0.173", 4.40mm)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-SOP (2.54mm)
Termination Style :
Gull Wing
Voltage - Input :
1.2VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 40 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    THCV219 EVALUATION BOARD
    USB REDRIVER WITH PAD INPUT AND
    USB REDRIVER WITH USB-A RECEPTAC
    USB REDRIVER WITH USB-UB RECEPTA
Catalog related products
  • Littelfuse
    RELAY SPST-NO/NC 200MA 0-250V
  • Omron Electronic Components
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-40V
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V