RX-500G-C5
Manufacturer Part Number:
RX-500G-C5
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
SENSOR OPTICAL MODULE WIRE LEADS
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
78.74" (2m)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IP67
Light Source :
Green LED
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Output Configuration :
NPN - Open Collector
Product Status :
Obsolete
Response Time :
1ms
Sensing Distance :
19.685" (500mm)
Sensing Method :
Through-Beam
Voltage - Supply :
12V ~ 24V