PIR6W-1PS-36VDC-T
- Manufacturer Part Number:
- PIR6W-1PS-36VDC-T
- Manufacturer/Brand:
- Altech Corporation
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 1A 12-280V
- Manufacturer :
- Altech Corporation
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 1 A
- Mounting Type :
- DIN Rail
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- AC
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 36VDC
- Voltage - Load :
- 12 V ~ 280 V