BRQM100-DDTA-C
- Manufacturer Part Number:
- BRQM100-DDTA-C
- Manufacturer/Brand:
- Autonics
- Part of Description:
- SENSOR REFLECTIVE 100MM NPN
- Manufacturer :
- Autonics
- Product Category :
- Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable
- Cable Length :
- Connection Method :
- Connector
- Ingress Protection :
- IEC IP67
- Light Source :
- Infrared (850nm)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 60°C (TA)
- Output Configuration :
- NPN - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 1ms
- Sensing Distance :
- 3.937" (100mm)
- Sensing Method :
- Reflective, Diffuse
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V