RF1A23L25
- Manufacturer Part Number:
- RF1A23L25
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
- Stock Condition:
- 5
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 25 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- AC, Zero Cross
- Package / Case :
- Hockey Puck
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187"/0.250"
- Voltage - Input :
- 4.25 ~ 9VDC
- Voltage - Load :
- 24 V ~ 280 V