RM1A48A50
- Manufacturer Part Number:
- RM1A48A50
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 50A 42-530V
- Stock Condition:
- 37
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 50 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- AC, Zero Cross
- Package / Case :
- Hockey Puck
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
- Voltage - Load :
- 42 V ~ 530 V