SMA30PEL W/30
- Manufacturer Part Number:
- SMA30PEL W/30
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- SM30 SERIES: EMITTER - FREQUENCY
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Cable Length :
- 354.33" (9m)
- Connection Method :
- Cable
- Ingress Protection :
- NEMA 6P, IEC IP67
- Light Source :
- Infrared (880nm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Output Configuration :
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 10ms
- Sensing Distance :
- 492.13' (150m)
- Sensing Method :
- Through-Beam
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 240VAC, 10 ~ 30VDC