G3VM-201DR(TR05)
Manufacturer Part Number:
G3VM-201DR(TR05)
Manufacturer/Brand:
Omron Electronic Components
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 700MA 0-200V
Stock Condition:
455
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
700 mA
Mounting Type :
Surface Mount
On-State Resistance (Max) :
2 Ohms
Output Type :
AC, DC
Package / Case :
4-SMD (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-SMD
Termination Style :
Gull Wing
Voltage - Input :
1.64VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 200 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Littelfuse
    RELAY SPST-NO/NC 200MA 0-250V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-40V
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V