BH300-DDT
- Manufacturer :
- Autonics
- Product Category :
- Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable
- Cable Length :
- 82.68" (2.1m)
- Connection Method :
- Cable
- Ingress Protection :
- IEC IP67
- Light Source :
- Red (660nm)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C (TA)
- Output Configuration :
- NPN/PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 1ms
- Sensing Distance :
- 11.811" (300mm)
- Sensing Method :
- Reflective, Diffuse
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V