BR200-DDTN
Manufacturer Part Number:
BR200-DDTN
Manufacturer/Brand:
Autonics USA
Part of Description:
SENSOR, PHOTO, DIFFUSE REFLECTIV
Manufacturer :
Autonics USA
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
78.7" (2000.00mm)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IP66
Light Source :
Infrared (850nm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (TA)
Output Configuration :
NPN - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Product Status :
Active
Response Time :
1ms
Sensing Distance :
7.874" (200mm)
Sensing Method :
Reflective
Voltage - Supply :
12V ~ 24V