BJX30M-TDT-P
Manufacturer Part Number:
BJX30M-TDT-P
Manufacturer/Brand:
Autonics USA
Part of Description:
SENSOR, PHOTO, THROUGH BEAM, 30M
Stock Condition:
22
Manufacturer :
Autonics USA
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
78.7" (2000.00mm)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IP65
Light Source :
Red (660nm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C (TA)
Output Configuration :
PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Product Status :
Active
Response Time :
1ms
Sensing Distance :
98.43' (30m)
Sensing Method :
Through-Beam
Voltage - Supply :
10V ~ 30V