SLM120P6Q
- Manufacturer Part Number:
- SLM120P6Q
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- SEN SLOT 120MM PNP
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable, Potentiometer
- Cable Length :
- Connection Method :
- Connector
- Ingress Protection :
- NEMA 6P, IP67
- Light Source :
- LED
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Output Configuration :
- PNP - Dark-ON/Light-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 500µs
- Sensing Distance :
- 4.724" (120mm)
- Sensing Method :
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V