187X4X4C5
Manufacturer Part Number:
187X4X4C5
Manufacturer/Brand:
MAG-MATE®
Part of Description:
MAGNET 4.000"LX4.000"WX0.187"H
Stock Condition:
50
Manufacturer :
MAG-MATE®
Product Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Axial
Material :
Strontium Ferrite (SrFe)
Operating Temperature :
249°C
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Size :
4.000" L x 4.000" W x 0.187" H (101.60mm x 101.60mm x 4.75mm)