51A22-01-1-14S
- Manufacturer Part Number:
- 51A22-01-1-14S
- Part of Description:
- SWITCH ROTARY 14POS 150MA 115V
- Actuator Length :
- 9.53mm
- Actuator Type :
- Flatted (3.17mm Dia)
- Circuit per Deck :
- SP14T
- Contact Timing :
- Shorting (MBB)
- Current Rating (Amps) :
- 150mA (AC), 200mA (DC)
- Depth Behind Panel :
- 18.77mm
- Features :
- Index Stops :
- Fixed
- Number of Positions :
- 14
- Voltage Rating - AC :
- 115 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V