RIM-IAC15M
- Manufacturer Part Number:
- RIM-IAC15M
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc.
- Part of Description:
- SLIM LINE INPUT MOD 15V
- Stock Condition:
- 40
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc.
- Product Category :
- I/O Relay Modules
- Color :
- Yellow
- Current - Input :
- 10 mA
- Current - Output :
- 50mA
- Features :
- Product Status :
- Active
- Style :
- Turn Off Time :
- 30ms
- Turn On Time :
- 20ms
- Type :
- AC Input Module
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 30VDC